سال رونق تولید 
امروز سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۲۶

اخبار

ستاد مدیریت بحران و پدافند غیر عامل سازمان در سالروز زلزله بم مانور تخلیه اضطراری برگزار کرد

مانور تخلیه اضطراری در ساختمان شماره 2 سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با حضور شهردار ناحیه یک منطقه شش مهندس مقصودی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهداشت درمان صنعت نفت، با مشارکت ستاد بحران شهرداری تهران ، ایستگاه شماره 18آتش نشانی منطقه 6 ، اورژانس تهران و بیمارستان مرکزی فوق تخصصی صنعت نفت تهران و گروه دوام مانور تخلیه اضطراری با سناریو آتش سوزی در ساختمان شماره 2 سازمان برگزار شد.

این مانور با مشارکت حدود 120 نفر از همکاران ستادی و عملیات تخلیه مصدومین با استفاده از ماشینهای آتش نشانی از طبقه پنجم ساختمان با موفقیت انجام شد.

دکتر پیمان فریدنیا رئیس واحد HSE  و پدافند غیر عامل ، مدیریت بحران سازمان ضمن تشکر از تمامی همکاران  ستادی ، مدیریت سلامت ، منابع انسانی  ، امور مالی و واحدهای  حراست ، روابط عمومی ،بسیج سازمان ، خدمات و تاسیسات ، گفت: با افزایش سطح آموزش و آگاهی عمومی کارکنان و انجام تمرین های منظم می توانیم سطح آمادگی پاسخ در شرایط اضطراری را افزایش و احتمال آسیب پذیری در بلایا را کاهش دهیم.

وی افزود: انجام منظم مانور ها که معمولا  با مشارکت و تعامل  واحد های نیروی انتظامی راهور ، آتش نشانی منطقه ، سازمان حراست و اورژانس و بیمارستان برگزار می شود میتواند در افزایش آمادگی هر چه بیشتر  سازمان ها موثر و باعث بهبود نقاط ضعف باشد.

رئیس واحد HSE  و پدافند غیر عامل خاطر نشان کرد: از جمله موارد مهم اینگونه مانورها آنالیز و بررسی نقاط قوت و ضعف می باشد که با شناسایی و مداخله منطقی باعث افزایش سطح کیفی مانور می گردد.

هادی پور دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه شش ضمن تشکر از آمادگی برگزاری مانور ، تعامل این مدیریت را  با سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت اعلام کرد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص نقاط ضعف مانور گفت: باید مسیر دسترسی آتش نشانان به این ساختمان را به گونه ای طراحی میشد که زمان رسیدن به محل حادثه کمتر این باشد.

۶ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۴۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنیدتماس با ما از طریق سامانه پیامکی:

ارسال نقطه نظرات به شماره پیامکی 50005839