سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین
امروز چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ۰۶:۳۵
 

اخبار

آمادگی بهداشت و درمان آغاجاری جهت مقابله با موج جدید کرونا

دکتر فرید خدری: تاکنون موردی از کرونای انگلیسی در این منطقه شناسایی نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت آغاجاری در پی شیوع مجدد بیماری کرونا در استان خوزستان ، وضعیت آمادگی این مرکز توسط رئیس بهداشت و درمان تشریح شد. 

دکتر فرید خدری به شرح تدابیر لازم جهت مبارزه با موج جدید کرونا در منطقه آغاجاری پرداخت و گفت: با راه اندازی مرکز ایمن تشخیصی و مراقبت های بهداشتی سلامت شاغلین در مرکز سلامت کار، مراجعه بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا را به درمانگاه امام رضا ( ع) منتقل کردیم. 

وی به فعالیت درمانگاه 16ساعته تنفسی و مراجعه بیماران تنفسی به این درمانگاه اشاره کرد و اظهار داشت: درمانگاه بیماران تنفسی واقع در خیابان بهداشت را که با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان امیدیه راه اندازی کردیم به صورت 16 ساعته در حال شناسایی بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا می باشد و تست گیری PCR نیز در همین درمانگاه انجام می شود. 

دکتر خدری فعالیت اورژانس بیمارستان شهید ایرانپور را نیز یادآور شد و افزود: تریاژ این بخش به صورت شبانه روزی در حال شناسایی و افتراق بیماران تنفسی از سایر بیماران می باشد و ضمن ثبت علائم مراجعین ، بیماران مشکوک تنفسی را به سالن مخصوص بیماران تنفسی هدایت می نماید. 

عضو ستاد مبارزه با کرونای شهرستان امیدیه به وضعیت بیماران بستری اشاره کرد و بیان نمود: بخش بستری کرونا از ابتدای شروع پاندمی کرونا تا کنون در حال پذیرش و خدمت رسانی به بیماران مشکوک و مبتلا به کرونای شرکتی و بومیان منطقه است. 

دکتر خدری بخش داخلی زنان را نیز بخش جایگزین بستری کرونا ذکر کرد و گفت: در حال حاضر از لحاظ تخت و امکانات و تجهیزات مورد نیاز در وضعیت مطلوبی هستیم و کادر شریف درمان با تلاش مجموعه پشتیبانی و تدارکات از این لحاظ دغدغه ای ندارند. 

فعالیت برنامه ریزی شده مرکز مدیریت بحران ( EOC) از 8 صبح تا 10 شب، پاسخگویی به سوالات کرونایی مردم و ثبت نام کارکنان شرکت های نفت و گاز منطقه در سامانه نوکرونا از دیگر مسائل مطرح شده توسط رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت آغاجاری می باشد. 

دکتر خدری شیوع ویروس کرونای انگلیسی را در استان خوزستان نگران کننده توصیف کرد و تصریح نمود: تاکنون موردی از کرونای انگلیسی در این منطقه شناسایی نشده است اما آمادگی کامل جهت مدیریت این بیماری را نیز داریم. 

رئیس بهداشت و درمان آغاجاری از تلاش یکسال گذشته کادر درمان منطقه آغاجاری تشکر کرد و گفت: بجز لطف خداوند هیچ پاداش دیگری نمی تواند این همه تلاش و زحمت را جبران نماید و ما قدردان زحمات تک تک همکاران توانمندمان هستیم. 

عضو ستاد مبارزه با کرونای شهرستان امیدیه عوامل تشدید کننده شیوع بیماری کرونا را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: کاهش رفت و آمدهای شهرستانی، فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی، عدم شرکت در تجمعات ، عدم برگزاری مراسمات شادی و شیون ، زدن مرتب ماسک و شستشوی مکرر دست ها از مناسب ترین راه های کاهش انتقال ویروس می باشند که امیدواریم مردم شریف ایران بخصوص مردم شهید پرور خوزستان به این نکات توجه نمایند. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۱ اسفند ۱۳۹۹ ۲۰:۳۶
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴۰۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید