سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین
امروز دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۱۳:۰۴
 

اخبار

تجهیز ناوگان ترابری بهداشت و درمان آغاجاری به آمبولانس ICU

یک دستگاه آمبولانس ICU جهت اعزام بیماران بدحال و بدخیم به ناوگان ترابری این منطقه اختصاص یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت ودرمان صنعت نفت آغاجاری  یک دستگاه آمبولانس ICU مجهز تیپ B ، جهت اعزام بیماران از سوی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به این مرکز اختصاص داده شد  .
دکتر فرید خدری رئیس بهداشت ودرمان از عنایات و همکاری های بی شائبه دکتر سید مهدی هاشمی مدیر عامل سازمان و سایر مدیران و مسئولان سازمان که در این زمینه همکاری داشتند تشکر و قدر دانی نمود..
رئیس بهداشت و درمان در خصوص امکانات این آمبولانس گفت: تجهیزات این آمبولانس  به نحوی می باشد که کادر پزشکی درون آمبولانس می توانند با استفاده از تجهیزات موجود از وخیم تر شدن حال بیمار جلوگیری کرده و بیمارانی که به هر دلیل وضعیت مناسبی ندارند را جهت دریافت خدمات به مرکز مجهزتر اعزام کرد.
در واقع تجهیزات موجود درون آمبولانس به نحوی طراحی شده است که می توان برای نوزادان ، کودکان و بزرگسالان نیز استفاده نمود.
دکتر خدری در ادامه بیان نمود: تمام امکانات موجود در بخش ICU (مراقبت های ویژه) مانند ونتیلاتور(احیای تنفسی DCSHOCK‌،(احیای قلبی)،دستگاههای کنترل علایم حیاتی و تزریق داروهای ویژه بیماران بدحال ، 4 عدد کپسول اکسیژن 10کیلوگرمی ، یک عدد کپسول اکسیژن 5 کیلو گرمی ، یک عدد کپسول کوچک سیار و ست احیا ،  10 عدد کانال تزریق هوای خنک در کابین بیمار و دیگر تجهیزات در این آمبولانس وجود دارد. 
در پایان رئیس بهداشت و درمان  گفت:  وجود چنین امکاناتی  باعث افزایش رضایت مندی در بین جمعیت تحت پوشش و همچنین اطمینان خاطر به کادر درمان در حین اعزام با توجه به امکانات موجود در آمبولانس برای ارائه خدمات بهتر به بیمار می باشد .

 

7
56
3
2
1

9
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۱۶
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۶۴۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید